popupeylul.png (1.33 MB)

Köpek Taşıma Kafesi

21 Mayıs 2020

Köpek taşıma kafesi seçerken ve satınalırken dikkat edilmesi gerekenleri bulabileceğiniz yazımıza hoş geldiniz.

Köpek ürünleri seçerken dikkat edilmesi gerekenler ; köpeğinizin cinsi, ırkın davranış özellikleri ve köpek taşıma kafesi ihtiyaç sebebiniz olarak üç ana başlıkta değerlendirilebilir.

Şimdi sırasıyla dikkat edilmesi gerekenlere hep birlikte bakalım.

Köpek Cinsleri

Köpek cinsleri bildiğiniz gibi üç ana gruba ayrılmaktadır.

Her grupta kendi içerisinde yaş aralığına göre üçe ayrılmaktadır. Şöyle ki ;

Küçük Köpek Cinsleri ( Small Breeds )

( Yetişkin Ağırlığı 1-10Kg )

Yavru Küçük Köpek

Yetişkin Küçük Köpek

Yaşlı Küçük Köpek

Orta Köpek Cinsleri ( Medium Breeds )

( Yetişkin Ağırlığı 10-25Kg )

Yavru Orta Cins Köpek

Yetişkin Orta Cins Köpek

Yaşlı Orta Cins Köpek

Büyük Köpek Cinsleri ( Large Breeds )

( Yetişkin Ağırlığı 25Kg’dan büyük olanlar )

Yavru Büyük Cins Köpek

Yetişkin Büyük Cins Köpek

Yaşlı Büyük Cins Köpek

Köpek Irkları ve Davranış Özellikleri

Köpek ırkının yetişkin ağırlığı ve davranış özelliğine bağlı olarak seçilmesi gereken köpek ürünlerinin malzeme ve tasarım seçimi yapılmalıdır. Alınacak köpek taşıma kafesinin bu husus gözönünde bulundurularak seçilmesi kafesin kullanım ömrünü uzatacak ve ödenen bedelin karşılığının alınabilmesini sağlayacaktır.

Jack Russell ve King Charles Cavalier gibi küçük cins köpek ırkları için alınacak köpek taşıma kafesleri köpek taşıma çantası olarakta isimlendirilmektedir.

Genellikle orta ve büyük cins köpek ırkları için üretilmiş olan köpek taşıma kafeslerinde taşınacak orta ve büyük cins köpek ırklarının hemen hepsinin hareketli ırklar olduğunu gözönünde bulundurduğumuzda köpek taşıma kafeslerinin neden çoğunlukla sert plastik, alüminyum veya galvaniz malzemeden üretildiklerini anlamamız kolaylaşacaktır.

Satın alınacak köpek taşıma kafesinin öncelikle aracınızın arka koltuğuna veya bagajına rahatça yerleştirilebildiğinden emin olmanız gerekir. Başta Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa ülkelerinin birçoğunda orta ve büyük cins köpek ırklarının araç içerisinde, bagajında veya arka tarafında köpek taşıma kafesi içerisinde taşınması tavsiye edilmekte, bazı ülkelerde köpek taşıma kafessiz köpek taşınması yasaklanmıştır.

Doğru köpek taşıma kafesi nasıl seçilir ?

Köpeğiniz için en doğru köpek taşıma kafesi aracınıza sığan ve köpeğinizin köpek taşıma kafesi içerisinde rahatça ayakta durabildiği, kendi etrafında rahatça dönebildiği ve kıvrılarak yatabildiği köpek taşıma kafesidir. Kolay temizlenebilen, köpeğin etrafını rahatça görebildiği ve hava alabildiği, sağlam kapısı olan ve kullanılmadığında pratik şekilde katlanabilen veya iç içe geçmek suretiyle depolanabilen köpek taşıma kafesi tercih edilmelidir.

Köpek Taşıma Kafesi Satınalma Amacı

Öncelikle tüm köpek sahiplerinin köpek taşıma kafesi sahibi olması gerektiğinin altını kalın bir çizgi ile çizmek gerekir. Çünkü her köpeğin ihtiyaç durumu olsun olmasın köpek taşıma kafesi eğitiminin olması köpek sahibinin ve köpeğin hayatını çok kolaylaştıran bir özelliktir.

Bu önemli noktaya işaret ettikten sonra kısaca köpek taşıma kafesi sahip olma gerekliliğini ikiye ayırabiliriz.

Seyahat için köpek taşıma kafesi satınalma ihtiyacı veya evde, iş yerinde, kampta, avda köpeğin belirli bir alanda kapalı tutulması ihtiyacı için köpek taşıma kafesi satınalma.

Seyahat için satınalınacak köpek kafesleri içerisinde uçak seyahati için alınması gereken köpek taşıma kafeslerinin IATA(Sivil Havacılık Taşıma Kuralları) uygun olması ve uçuş yapılacak havayolu tarafından kabul edilecek köpek taşıma kafeslerinden olması gereklidir.

Araç ile yapılacak seyahatler için en uygun köpek taşıma kafesleri sert plastikten, önden açılır kapıya sahip köpek taşıma kafesleridir.

Köpeğin belli bir alanda tutulması ve günün belli saatlerinde kapatılması, bekletilmesi gereken durumlar için en uygun köpek taşıma kafesleri galvaniz köpek taşıma kafesleridir.

Köpeğinizle birlikte nice sağlıklı, mutlu seyahatler ve günler dileriz.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.