popupeylul.png (1.33 MB)

Köpek Yatağı

18 Nisan 2021

Köpek Yatağı seçerken öncelikle dikkat etmeniz gereken şey köpeğinizdir.

Köpeğiniz Nasıl Yatıyor ?

Öncelikle onu doğru tespit etmek gereklidir. Köpeğiniz mevcut yatağında, sizin yatağınızda, koltukta veya yerde en çok hangi pozisyonda yatıyor ?

Hep bir yere veya size sokularak mı yatmak istiyor ? Kendi karnına doğru sokularak, içine doğru kıvrılarak, ayaklarını toplayıp vücudunu daire şekline sokarak mı yatıyor ?        

Cevabınız Evet ise ; sizin için en uygun yatak tipi dikdörtgen veya daire şeklinde, kenarları yüksek, köpeğinizin içine sokulabileceği, sırtını yatağın kenarlarına yaslayabileceği, yaslandığında deforme olmayacak ve yatak tabanına sokulup yattığında sırt yüksekliğinin yatak kenarını geçmeyeceği ve tercihen bütçenize uygun alabileceğiniz en kaliteli yatak olmalıdır.

Cevabınız Hayır ise o zaman lütfen hemen bir sonraki paragrafa geçelim.

Köpeğiniz sol yanına veya sağ yanına yatıp ayaklarını uzatarak, ara ara gerinerek mi yatıyor ?

Cevabınız Evet ise ; sizin için en uygun yatak tipi düz dikdörtgenler prizması şeklinde olan köpeğinizin üzerine rahatça çıkabileceği, üzerinde kendi etrafında dönebileceği, yatmak için kendisine ön patileriyle kazma ve kendine yer hazırlama hareketini yapabileceği bütçenize uygun alabileceğiniz en kaliteli yatak olmalıdır.

Yatak tipini belirledik peki ölçüyü nasıl belirlemeliyiz ?

Kenarları yüksek dikdörtgen veya daire şeklindeki yataklarda dikkate almanız gereken ölçü ürün tanımında belirtilen ölçüden ziyade yatağın köpeğiniz için kullanım ölçüleri olan iç ölçüleridir. Köpeğinizi içine kıvrılmış uyurken rahatsız etmeden yattığı alanın eni ve boyu size yol gösterecektir. Bu noktada endişelenmeyin; Trixie veya Pet Comfort marka alacağınız tüm yatak ölçüleri ürün açıklamasında belirtilen ölçülerde gelecektir. İç dolgu kalitesi sayesinde alacağınız ölçü 5-10cm yanlış olsa dahi problem olmayacaktır.

Düz dikdörtgenler prizması yatak almanız gerekiyorsa köpeğinizin yatarkenki boyu +20cm sizin minimum almanız gereken yatak boyunu verecektir. Örneğin köpeğinizin yan yatarkenki boyu 70 cm ise en az 90 cm boyu olan bir yatak almanız gereklidir. Bu noktada lütfen unutmayın ; yatağın boyu kısa kalırsa köpeğiniz yatağı kullanmayacaktır. Büyük olması kullanımını etkilemeyecektir.

Köpeğinizle birlikte mutlu ve sağlıklı günler geçirmeniz dileklerimizle.

Tüm sorularınız ve ihtiyaçlarınız için bize web sitemiz ana sayfasında yer alan WhatsApp danışma hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.