popupeylul.png (1.33 MB)

Köpek Rampası

16 Mayıs 2020

Tüm orta ve büyük ırk köpekler için köpek rampası kullanılmalıdır.

İşte Sebepleri ;

Köpek rampası kullanımı sayesinde, araca her iniş binişte öncelikle köpek sahibinin bel sağlığı korunmuş olur. Birçok köpek sahibi köpek rampası kullanmadan köpeklerini araçlarının bagajından kaldırarak indirip bindirdikleri için bel ağrıları çekmekte, hatta bazıları bel ve omurlarını sakatlayabilmektedirler.

Köpek rampası kullanmayan orta ve büyük ırk yavru köpeklerde görülen, henüz gelişme çağında olan yavru köpeğin araçtan her inişte ve binişte eklemlerinin ani aşırı yüke maruz kalması sonucu sakatlanma veya gelişim bozukluğu geçirmesidir. Köpek rampası kullanılarak hem bu risk ortadan kaldırılmış olur, hemde köpek sahibinin ileride rahat etmesi sağlanır.

Özellikle yaşlı, sakat, kalça ve eklem problemi olan orta ve büyük ırk köpekler için muhakkak köpek rampası kullanılmalıdır.

Köpek Rampası Özellikleri

Köpek rampası yanları korunaklı, kaymaz yüzeyli, katlanabilir veya teleskopik özelliğe sahip taşıması kolay ancak sağlam ve dayanıklı olmalıdır.

Köpek Rampası Kullanılabilecek Araç Tipleri

Tüm jeep, kamyonet ve istasyon (station) vagon araçlarda köpek rampası kullanılabilir.

Köpek Rampası Kullanımı

Köpek rampası kullanımına köpek yavru iken başlamak ve köpeği alıştırmak en çok tercih edilen yöntem olmalıdır. Ancak daha sonradan da yetişkin köpekleri köpek rampasına alıştırmak kısa bir eğitim ile mümkündür.

Öncelikle dikkat edilmesi gerekenler ;

Daha önce köpek rampası kullanmamış köpeklere rampa eğitimi verilen alanın düz ve rahat bir alan olması gereklidir.

Köpeğinizi asla kayışından çekiştirerek rampadan araca binmeye veya inmeye zorlamayın.

Köpeğinize yumuşak ve sevecen ses tonlarıyla onu korkutmadan rampaya yaklaşmasını sağlayın.

Eğer köpeğinizi bağırarak veya güç kullanarak korkutursanız öğrenme süreci uzayacaktır.

Artık köpek rampası eğitimine hazırsınız.

İlk önce köpeğinizin hemen yanında, gezdirme kayışını kısa tutarak rampaya doğru kendinizden emin, köpeğinize güven vererek yaklaşın. Köpeğiniz bu şekilde hemen bir iki deneme sonucu rampadan araca inip binmeye başlayabilir.

Köpek rampası önüne kadar gelip son anda tedirgin olarak sağa veya sola gidiyorsa o zaman köpek rampası üzerine aralıklarla herzaman severek yediği mamasından veya ödül mamasından koyarak onun yemek veya ödül düşkünlüğü özelliğini kullanarak rampadan aracınıza çıkıp inmesini sağlayabilirsiniz. Bu eğitimi köpeğinizle birlikte birkaç kez tekrarladıktan sonra tam alışkanlık kazanana kadar tekrar etmenizi tavsiye ederiz.

Bir kere köpek rampası kullanmaya başladığınızda rahatlığının tadına varacak ve çektiğiniz eziyetlere üzüleceksiniz.

Köpeğinizle birlikte mutlu ve sağlıklı günler geçirmeniz dileklerimizle.

Tüm sorularınız ve ihtiyaçlarınız için bize web sitemiz ana sayfasında yer alan WhatsApp danışma hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.